POMÓŻMY FUNDACJI ZWIERZĘCE SOS!

by - wtorek, lipca 18, 2017

UWAGA! BARDZO WAŻNA SPRAWA!


 Otóż wczoraj natknęłam się na wpis fanpage FUNDACJA ZWIERZĘCE SOS (klik) w którym dziewczyny zajmujące się Fundacją dla zwierząt w Lesznie proszą o POMOC! Postarajmy się im POMÓC!


O CO DOKŁADNIE CHODZI?

Sytuacja finansowa tej Fundacji uległa dużemu pogorszeniu się. Z tego powodu, zmuszone są na razie zawiesić przyjmowanie zwierząt i ograniczyć działalność do psów i kotów, którzy już są pod ich opieką. Pomimo braku miejsca dla zwierząt w Fundacji, dziewczyny również muszą wziąć pod uwagę kwestie finansowe.
Miasto nie finansuje tej Fundacji oraz nikt nie zarabia na prowadzeniu jej. Osoby prowadzące tą Fundację polegają tylko na nas - na ludziach o dobrym sercu. Dziewczyny same dokładają do tego tyle, ile tylko mogą, ale i im również kończą się możliwości.
SYTUACJA W TEJ CHWILI JEST DRAMATYCZNA! Brakuje im pieniędzy, jak i również czasu by się wszystkim zająć.
Jesteśmy tylko ludźmi. I my, i oni (kilkuosobowa grupa prowadząca Fundację) mamy swoje życie, rodziny, prace. Mimo to, osoby zajmujące się tą Fundacją znajdują siły i czas (który ucieka) aby zajmować się zwierzętami i wszystkimi sprawami Fundacji.
Codziennie trafiają do nich nowe zgłoszenia, prośby o zabranie zwierząt pod opiekę. Adopcje stoją w miejscu, a wakacje wcale im w tym nie pomagają.
Mają już pod opieką 20 psów i kilkanaście kotów. Przed znalezieniem domu każdy zwierzak musi zostać odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony, zaczipowany oraz mieć zabieg kastracji/sterylizacji. I to wszystko tylko jeśli zwierzak jest zdrowy! Kociaki najczęściej wymagają długiego leczenia, część jest chora przewlekle i potrzebuje stałej opieki weterynaryjnej. Do tego dochodzą koszty hotelowania psów. Miesięcznie Fundacja jest NA MINUSIE KILKA TYSIĘCY!
Fundacja to nie tylko interwencje i branie kolejnych zwierząt. Muszą zadbać o kwestie formalne, wymyślać i organizować kolejne akcje by zdobyć fundusze, uczestniczą też w spotkaniach z młodzieżą oraz oczywiście, zajmują się swoimi podopiecznymi. Dotychczas dawały sobie radę i próbowały wszystko ze sobą połączyć, ale niestety jest ich zbyt mało, aby działać na tylu frontach. Teraz muszą się skupić na wydostaniu się z finansowego dołka.

                                                   JAK MOŻESZ IM POMÓC?

 • Pamiętaj o ich podopiecznych gdy wiesz, że ktoś szuka psa lub kota do adopcji. Każdy zaadoptowany zwierzak zwalnia miejsce i pozwala Fundacji działać dalej. 
 • Udostępniaj albumy zwierzaków z Fundacji! (Album ich podopiecznych KLIK).
 • Jeśli masz jakiś pomysł na akcję pomocową - odezwij się do nich! Chętnie poznają nowe opcje.
 • Bardzo ważna jest pomoc w ogłaszaniu. Zarówno na portalach jak i przy zwyczajnym rozwieszaniu plakatów - łapią się każdej możliwości.
 • Ogromną pomocą są DOMY TYMCZASOWE!
 • Możesz wystawić ich puszkę w sklepie/firmie. Jeśli ktoś chciałby pomóc w ten sposób, Fundacja prosi o kontakt - dostarczą puszki i ulotki.
 • Jeśli możesz ich wesprzeć finansowo będą bardzo wdzięczni! Każda złotówka jest dla nich ważna i zostanie wydana jedynie na pomoc zwierzakom
Ich konto to:
Mbank 55 1140 2017 0000 4402 1306 2552
tytułem: Darowizna
Dokładne dane fundacji:
Fundacja ZWIERZĘCE SOS
ul. Kmicica 69, 64-100 Leszno

pay pal: komitetsos@wp.plFUNDACJA OPRÓCZ KŁOPOTÓW FINANSOWYCH, MA RÓWNIEŻ INNE POTRZEBY!

W tej chwili, Fundacja również najpilniej potrzebuje transporterów na przewożenie zwierzaczków.
Mogą być nowe, jak i używane. Każdy transporter jest teraz na wagę złota. Fundacja ma pod opieką całkiem sporo kociaków. Często spora ich ilość jeździ na raz do weterynarzy.
Część ich transporterków jest już dosyć zniszczona, a niektóre niestety do nich nie wróciły po pożyczeniu.
Jeśli ktoś chciałby jakiś transporter przekazać Fundacji - dziewczyny byłyby bardzo wdzięczne!

Kontakt:  504703545

Adres do wysyłki:
Dokładne dane fundacji:
Fundacja ZWIERZĘCE SOS
ul. Kmicica 69, 64-100 Leszno

Przykładowy transporter, którego aktualnie można zakupić w Lidlu.


POMÓŻMY FUNDACJI! POKAŻMY SWOJE DOBRE SERDUSZKA! Roksana.

You May Also Like

6 komentarze

 1. Dobrze, że to nagłaśniasz, potrzeby są duże, a środki małe. Mam nadzieję, że ludzie wspomogą ich bo to cudowna inicjatywa. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się to, iż nie przeszłaś obok tego ważnego ogłoszenia obojętnie. Mam ogromną nadzieję, że inni również tego nie zrobią.
  Pozdrawiam serdecznie! :)
  ipstryk26.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię pomagać i nie mogłabym przejść obok tego bez emocji. Również mam taką nadzieję!
   Pozdrawiam :D

   Usuń
 3. Świetnie, że o tym piszesz, nie zdawałam sobie nawet sprawy, ze schroniska mogą nie być dofinansowane. Na pewno pomogę i mam nadzieję, ze innych Twój post równie natknie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest schronisko - to jest fundacja :)
   Trzymam za słowo! I również mam taką nadzieję.
   Również pozdrawiam! :)

   Usuń