PORÓD W DANII #2 - APLIKACJE NA IPHONE, KTÓRE TOWARZYSZYŁY MI PODCZAS CIĄŻY

by - piątek, marca 23, 2018

 

Dzisiaj postanowiłam że podzielę się z wami aplikacjami, które towarzyszyły mi podczas ciąży. Wiem że wiele przyszłych mam (i ojców) poszukuje takich apek i często ciężko jest im takowe znaleźć, dlatego nadchodzę wam z pomocą :)

Umówmy się że po kolei będę opisywała każdą aplikację ciążową, podam jej nazwę i ikonę.

Wpis nie jest sponsorowany, nie dostanę żadnych pieniędzy za opublikowanie go i post nie powstał po to, by zareklamować aplikacje. Chcę się z wami tylko podzielić czymś, co prawdopodobnie może wam się kiedyś przydać.  Licznik Skurczy
 

Aplikacja, która tylko i wyłącznie służy do liczenia skurczy. Odlicza czas między skurczami i zapisuje datę i godzinę zapisanego skurczu.
Skurcz dodajemy za pomocą dużego przycisku "+ Dodaj skurcz" który znajduje na samej górze.


HiMommy! (dla tatusiów HiDaddy)


Świetna aplikacja, dzięki której można śledzić dziecko od pierwszych dni życia w łonie matki. Aplikacja może codziennie wysyłać powiadomienia o tym, co danego dnia, tygodnia dzieje się z płodem i jak ono rośnie oraz w którym tygodniu i dniu ciąży dokładnie się znajdujesz. Jest to jedyna aplikacja spośród wszystkich, które tutaj wymieniłam, która codziennie może wysyłać powiadomienia z nową wiadomością (reszta aplikacji robi to tylko raz na tydzień).


Moja ciąża 


Apka, którą pobrałam na swojego iPhone jako pierwszą. 
Aplikacja ta niestety jeszcze nie jest dopracowana na systemy iOS. Aktualnie o wiele lepsza jest dla Androidów. 
Możemy na niej śledzić tygodnie dziecka, przykładowy wzrost i wagę, swoją wagę i planować wydarzenia. Można wiele się z niej dowiedzieć co dzieje się w danym tygodniu z dzieckiem i co będzie się działo z matką. Jakie nowe dolegliwości ciążowe mogą się pojawić lub jakie znikną. Jak można polepszyć sobie swoje samopoczucie albo co robić lub czego nie robić podczas ciąży i wiele, wiele innych przydatnych rzeczy. 
Była to moja druga ulubiona ciążowa aplikacja :) 


  BabyApp - ciąża i poród


Polska aplikacja. Również wiele można się z niej dowiedzieć i nauczyć. Dokładnie wylicza w którym tygodniu ciąży jest matka, ile tygodni ma dziecko, ile zostało do terminu porodu i ile przykładowo może mieć dziecko wzrostu i jaką wagę. Matka może również śledzić swoją wagę i badania jakie powinna wykonać w danym okresie ciąży. Może dowiedzieć się jakie zmiany zachodzą w jej organizmie, w jej dziecka i może poczytać o poradach. Znajduje się również osobna sekcja na wideo i słowniczek (słów obcych i nowych podczas ciąży) dzięki którym można naprawdę wiele się nauczyć i dowiedzieć. Są tam m.in. takie nagrania jak: 
- "Poród - rola osoby towarzyszącej"
- "Krew pępowinowa - proces pobierania krwi"
- "Znieczulenie do porodu"
- "Poród naturalny po cesarskim cięciu"
- "Suplementy diety w ciąży - kwasy DHA"
- "15 Faktów o karmieniu piersią"
- "Jak powinna być skomponowana prawidłowa dieta"
 i wiele innych.


Moja ciąża


Aplikacja, jak większość wymienionych wyżej również śledzi tygodnie ciąży, możliwą wagę i wzrost maluszka oraz ile dni zostało do terminu porodu. Dodatkowo aplikacja pozwala mamom kontrolować swoją wagę, posiada kalendarz który możemy zapełniać, posiada informacje o wyprawce dla mamy i dziecka. Możemy na niej mierzyć skurcze, monitorować ruchy dziecka, możemy z nią ćwiczyć podczas ciąży. Aplikacja powie nam również jakich sportów unikać. Posiada ona kalendarz ciąży, pozwala nam zrobić sobie zdjęcie oraz z łatwością możemy wejść na forum i popytać innych mam o coś lub po prostu poczytać co tam piszą. 
Czyli ma w sobie tak naprawdę wszystko, co się przyda :)


P.C.

  
Apka, która była ze mną nie tylko podczas ciąży ale jest ze mną tak naprawdę codziennie. Jest to kalendarzyk miesiączkowy. Aplikacja ta podczas ciąży wyliczała mi tylko i wyłącznie dokładne tygodnie i dni ciąży oraz odliczała dni do porodu.  


Księga Imion i Znaczeń


 Dzięki tej aplikacji mogłam przejrzeć wszystkie imiona i poznać ich znaczenia. Jeżeli jakieś imię mi się spodobało, to mogłam je dodać do ulubionych. 
Myślę, że każdy przyszły rodzic ma problem z wyborem imienia i ta aplikacja może mu ten wybór ułatwić :)Happy Baby (również dla ojców)


To była zdecydowanie moja ulubiona aplikacja. 
 Śledzi ona tygodnie i dni ciąży, pozostałości do porodu i trymestry. Na stronie głównej zawsze jest opisane w jednym zdaniu co się dzieje z dzieckiem lub matką w danym tygodniu. Możemy dzięki tej aplikacji śledzić rozmiar maluszka, porównując go do warzyw i owoców, obserwować swoją wagę i dodawać i opisywać wizyty lekarskie. Aplikacja pokaże nam i powie jak tydzień po tygodniu wygląda w 3d, rośnie i jakie zmiany zachodzą w dziecku oraz w matce. Apka posiada również listę zakupów, które powinniśmy kupić przed urodzeniem się dziecka. Dzięki niej możemy zaczerpnąć wiele porad i dużo się dowiedzieć.


 
To tyle, jeżeli chodzi o aplikacje ciążowe, który towarzyszyły mi w tym pięknym czasie. Mam nadzieję że dzięki mnie, ułatwicie sobie wybór i szybciej znajdziecie takie aplikacje :) 
Jeżeli macie jakieś pytania, to z chęcią na nie odpowiem.
Gratuluję wszystkim przyszłym rodzicom i życzę szczęścia!
 


Roksana.
 

You May Also Like

5 komentarze

 1. O połowie aplikacji nie słyszałam 😄 przydadzą się przy drugiej ciąży

  OdpowiedzUsuń
 2. No niestety lub stety te aplikacje nie przydadzą się. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne aplikacje dla kobiet w ciąży ;)
  Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne i nowoczesne podejście do ciąży i przygotowujące do porodu. Także jestem zdania, że warto korzystać z tego rodzaju aplikacji. Ja sama używałam kalkulatora porodu https://plodnosc.pl/kalkulator-porodu który podpowiadał mi z bardzo wysoką dokładnością na jakim etapie jest moja ciąża.

  OdpowiedzUsuń